| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24hours Video Service for Technical |
| Warranty: | 1years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Power supply | 220V 50Hz |
| Length of ruler | 3800mm |
| Length of precision | ±0.2mm |
| Speed | 0-10m/min |
| Over all dimension: (L×W×H) | 4100mm × 580mm × 1400mm |
| Weight: | 120Kg |



